Czy płytki podłogowe to wystarczająca izolacja na taras?


Płytki to niepełna izolacja na taras. Potrzebne jest jeszcze szczelne wypełnienie między ściankami kafelków. Dotychczas stosowano fugi z domieszką izolacji. Jednak zdarzają się przecieki w wyniku kruszenia się i odprysków fugi. Obecnie mamy dużo lepsze rozwiązanie w postaci mas uszczelniających w 100% oraz specjalnych płynnych folii, dających szczelność na lata.
Jaka hydroizolacja na płytki?
Istnieje przezroczysta masa, którą pokrywa się całe płytki. Dzięki niej nie musimy zrywać płytek, by pod nimi położyć warstwę izolacyjną. Wierzchnia izolacja pozwoli na zabezpieczenie ewentualnych pęknięć na fugach lub kafelkach.
Przezroczysta izolacja pozwoli na zachowanie tej samej kolorystyki płytek co poprzednio. Jeżeli użyjemy barwionej izolacji, otrzymamy inny kolor posadzki. Świetny pomysł, by zmienić wygląd tarasu lub ścian. Hydroizolacja balkonu.
Czy hydroizolacja łazienki powinna być przeprowadzona przed położeniem płytek?
Jeżeli jeszcze nasze ściany w łazience nie mają płytek, zastosowanie bezpośrednio na murach warstwy izolacyjnej, będzie doskonałym przedsięwzięciem. Przeciekanie wody zostanie całkowicie zatrzymane. Można przystąpić teraz do układania płytek, a zamiast fug, zastosujmy masy hydroizolacyjnej.

Polecane: naprawa dachów i dekarz Poznań.