Jakie lustro w łazience?


Z łazienki korzysta każdy człowiek. Nie tylko załatwia się tam potrzeby fizjologiczne, ale także wykonuje czynności higieniczne i pielęgnacyjne. Nieodzownym elementem wyposażenia łazienki jest lustro. Czy ważny jest jego kształt? Czy warto zamontować do niego oświetlenie?
Przede wszystkim dużych rozmiarów

Lustro w łazience powinno być odpowiednich rozmiarów. Co prawda nie musi mieścić się w nim cała nasza sylwetka, ale dobrze, jeśli widać chociaż jej połowę. Zobacz lustra na wymiar. To, czy wybierzemy lustro kwadratowe, prostokątne, czy okrągłe, zależy tylko od naszych osobistych preferencji. Warto dodać, że lustro okrągłe będzie wyglądało inaczej w łazience typu retro niż w takiej, która urządzona jest w stylu industrialnym. W przypadku aranżowania wnętrza kształt ma zatem znaczenie.

Dobre oświetlenie

Lustro w łazience powinno być dodatkowo oświetlone. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, kiedy na zewnątrz brakuje naturalnego światła, czyli na przykład wieczorem. Każda kobieta robiąca się na bóstwo późną porą, chciałaby dobrze widzieć swoją twarz, aby nie popełnić makijażowego faux pas.

Przed ostatecznym wyborem warto zastanowić się nad lustrem robionym na zamówienie. To my wtedy decydujemy o kształcie, wielkości i ewentualnych zdobieniach. Lustra na wymiar dostępne są w każdym mieście.

Zobacz – szkolenia BHP Poznań.